książki dla dzieci
Prezenty dla dzieci

Książki dla dzieci – najlepszy prezent dla najmłodszych

Szukasz udanego prezentu dla małego dziecka? Chciałbyś kupić coś pożytecznego, co przyczyni się do rozwoju małego człowieka? Zamiast kolejnych zabawek, lalek czy pluszaków, podaruj mu książki dla dzieci! Na rynku obecnie mamy ogromny wybór książeczek dla najmłodszych. Jakie warto wybrać? Dlaczego książki sprawdzą się jako prezent? Przeczytasz w tym wpisie!

Dlaczego warto kupować książki dla dzieci?

Zanim codzienność dzieciaków zdominują komputery, smartfony i telewizja, warto pokazać im zaczarowany świat literatury. Niestety wielu rodziców uważa, że książka w tradycyjnej formie to przeszłość. Czytelnictwo w Polsce jest na dramatycznie niskim poziomie. Aby temu zapobiec, należy już od najmłodszych lat przyzwyczajać dziecko do czytania książek. Książki dla dzieci stanowią więc świetny pomysł na prezent dla maluchów. Dzięki opowieściom i bajkom, otwieramy przed dziećmi magiczny świat, przez co rozwijamy ich wyobraźnię i kreatywność. Kreskówki czy filmy nigdy nie oddadzą w pełni tego, co daje prawdziwa książka.

książki dla dzieci to dobry pomysł na prezent

Jakie książeczki wybrać?

Pomimo tego, że wielu z nas uważa książki za przeżytek, na rynku dostępnych jest wiele rodzajów książeczek dla dzieci. Niektórzy rodzice czytają dzieciom, kiedy są jeszcze w brzuchu mamy i to się bardzo chwali. Udowodniono bowiem, że słuchanie spokojnego głosu mamy wpływa pozytywnie na dziecko i buduje silne więzi jeszcze przed narodzeniem. Dla niemowląt dostępne są miękkie książeczki sensoryczne. Dla starszych, warto wybrać książki dla dzieci z obrazkami, a następnie z coraz większą ilością tekstu, w zależności od zainteresowań dziecka i umiejętności czytania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *