Jak zapakować prezent na święta
Prezenty okazjonalne

Jak zapakować prezent na święta? Praktyczne wskazówki

Powoli zbliżają się Święta Bożego Narodzenia – niezwykły, rodzinny czas, w którym wzajemnie obdarowujemy się prezentami. Czasy wkładania upominku do papierowej torby już dawno odeszły w zapomnienie. Coraz popularniejsze staje się owijanie przedmiotów w papier tak, aby ich rozpakowywanie stanowiło dla obdarowanego prawdziwą przyjemność. Zatem jak zapakować prezent na święta?

Jak zapakować prezent świąteczny?

Przed przystąpieniem do pakowania należy przygotować potrzebne akcesoria. Oprócz papieru ozdobnego będą nam potrzebne: taśma klejąca, nożyczki, sznurek, tasiemka lub wstążka. Wydzielając papier, warto wyciąć nieco większy kawałek na wypadek, gdyby pierwsze próby pakowania skończyły się niepowodzeniem.

Popularnym i atrakcyjnie prezentującym się sposobem opakowania jest… cukierek. Nieważne, czy pakujemy prezent dla dzieci, kobiety czy mężczyzny, ta metoda sprawdzi się za każdym razem. W ten sposób można zapakować nie tylko podłużne produkty w butelkach np. wino, dezodorant, balsam do ciała, ale również te o innych, bardziej nieregularnych kształtach. Prezent owijamy w papier, a dwa końce powstałego rulonu związujemy wstążką lub sznurkiem.

jak ozdobić prezent świąteczny

Jeśli planujemy podarować komuś kilka drobnych upominków, warto wykorzystać gotowe, tekturowe pudełko. Oczywiście wszystkie drobne rzeczy moglibyśmy schować do wspomnianej już torebki prezentowej, ale owijanie w papier ozdobny dużo bardziej pobudza wyobraźnię osoby obdarowywanej. Do pudełka wkładamy wszystkie gadżety. Owijamy je papierem, wzmacniamy taśmą klejącą, a na końcu całą bryłę obwiązujemy ozdobną wstążką.

O tym, jak zapakować prezent na święta, powinny decydować przede wszystkim rodzaj podarunku oraz nasze zdolności manualne.

Jak ozdobić prezenty świąteczne?

Jak oryginalnie ozdobić prezenty świąteczne? Sklepy papiernicze oferują wiele elementów dekoracyjnych, takich jak: kokardki samoprzylepne, papierowe bileciki, na których można napisać życzenia.

Kokardki można przykleić zarówno do prezentu oklejonego papierem ozdobnym, jak i kryjącego się w torbie prezentowej. Prostokątna zawieszka stanowi idealne dopełnienie świątecznej niespodzianki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *