bruno epoka genialna
Prezenty dla nastolatków

Bruno epoka genialna – barwny portret artysty

Dlaczego książka jest zawsze dobrym pomysłem na prezent? Ponieważ jest to podarunek uniwersalny, do którego można wracać nawet po wielu latach. Dzięki książkom rozwijamy naszą wyobraźnię i kreatywność, a także uczymy się zasad poprawnej polszczyzny. Książki pozwalają także na relaks i pomagają się wyciszyć i uspokoić. Taka też jest najnowsza książka Anny Kaszuby-Dębskiej – Bruno epoka genialna!

O czym jest książka Bruno epoka genialna?

Bruno epoka genialna to opowieść opisująca życie jednego z najwybitniejszych prozaików 20-lecia międzywojennego w Polsce. Bruno Schulz, bo o nim mowa, to najmłodszy syn Jakuba Schulza i Henrietty z domu Kuhmerker. Po śmierci ojca i brata stał się jedynym żywicielem całej rodziny. Z książki dowiadujemy się takich rzeczy, jak to, że Bruno był wybitnym uczniem, ale swojej pracy nauczyciela szczerze nie znosił. Nazywany przez niektórych szerzycielem pornografii, za sprawą Xięgi Bałwochwalczej. W Drohobyczu był artystą wyjątkowym. Zmarł, jak tysiące innych ludzi w żydowskim getcie… Bruno Schulz jest autorem wielu wybitnych dzieł, m.in. Sklepów Cynamonowych.

najnowsza książka anny kaszuby-dębskiej

Kim jest Anna Kaszuba-Dębska?

Autorka książki Bruno epoka genialna – Anna Kaszuba-Dębska to wszechstronna artystka. Nie tylko pisarka, ale również malarka, graficzka oraz reżyserka. Popularność przyniosły jej instalacje artystyczne Projekt szpilki i Emeryty, których inspiracją były właśnie dzieła Brunona Schulza. W 2018 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie literatura.

Zachęcamy do zakupu jej najnowszej książki i poznania bliżej barwnej postaci, jaką z pewnością był Bruno Schulz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *